Yapay Zeka Destekli Arama Motoru: Bing AI

Bing AI (Bing Yapay Zeka) Nedir?

Bing AI, Bing’in arama servisine entegre edilmiş sohbet tipi AI’dır. Yeni nesil OpenAI dil modelini kullanan yeni Bing, ChatGPT’den daha güçlüdür. Karmaşık sorularınıza cevap verebilir, kaynak gösterebilir ve size tam çözümler sunabilir. Ayrıca yaratıcı içerikler de üretebilir. Bing AI ile web’de bir AI yardımcınız var gibi hissedebilirsiniz. iOS, Android, Edge ve Skype uygulamalarında kullanılabilir. Ayrıca Bing AI, kullanıcıların ilgi alanlarına göre kişiselleştirilmiş sonuçlar sunar.

Bing AI ve ChatGPT arasındaki fark nedir?

Bing AI çevirim içi, ChatGPT çevirim dışı çalışır. Güncel bilgiler gerektiren ve Web sayfalarında dolaşmayla sonuçlanacak sorgulama yapacaksanız Bing AI tercih edebilirsiniz. Kodlama, dil çevirisi gibi güncel bilgi gerektirmeyen işlemler için ChatGPT çok daha başarılıdır.

Bing AI Nasıl kullanılır?

Bing AI şu anda test aşamasında olduğundan doğrudan erişime açık değildir ancak 1 hafta içerisinde erişim sağlamanız mümkün.

  • bing.com adresine giderek Bekleme listesine katılın’a tıklayın.
  • Microsoft e-posta hesabınızla giriş yapın ve karışınıza çıkan pencerede Yeni Bing’e daha hızı erişin’e tıklayın
  • Devamında sizden istenilen ekstra maddeler varsa bunları uygulayarak erişim süresini 1…7 gün e kadar düşürebilirsiniz.

Not: Maddeler arasında Bing mobil uygulamasını yüklemeniz isteniliyor fakat Bing mobil uygulaması uygulama marketinden indirilmeye izin verilmiyorsa, 3. parti bir siteden APK dosyasını indirerek veya bölge ayarlarınızı Türkiye yerine Amerika yaparak sorunu çözebilirsiniz. APK dosyası ile yükleme işlemi güncelleme geldiğinde otomatik yapılmaz bu yüzden elle güncelleme gerektirir. Uygulamanın verilen link dışındaki bir siteden indirmesi güvenlik riski taşır. Linklerin sonlandığı sitelerin kontrolü bize ait değildir, bu yüzden verdiğimiz linklerden kaynaklı oluşabilecek herhangi bir sorun için sorumluluk kabul etmiyoruz.

Bing AI destekli Edge Web tarayıcı kullanım örneği

Bing AI Mobil uygulama kullanım örneği

Sorgu: Evren nasıl başladı?

Bing AI Web kullanım örnekleri

Sorgu: Bing AI ve ChatGPT arasındaki fark nedir?


Sorgu: Ankara Kızılay'da yarın hava nasıl olacak, kalın giyineyim mi?


Sorgu: Bilim kurgu türünde film önerir misin?

1 Beğeni
  • Microsoft Edge WEB tarayıcısı, resmi sürüme gelen güncelleme ile birlikte dahili Bing AI desteğini kazandı. Bu özelliği denemek için geliştirici sürümünü yüklemenize gerek kalmadı. 111. sürümden itibaren kullanabilirsiniz.

  • Tek oturumda mesajlaşma sınırı 10 mesajdan 15 mesaja çıkarıldı.