Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone Türkiye Discord Sunucusu:

Oyunu indirmek için: https://www.callofduty.com/warzone/download

Warzone’a hoş geldiniz – 150’ye kadar oyuncunun kıdemli Sınıf 1 Operatör (Tier 1 Operator) rolünü aldığı ve Verdansk’ın yoğun ve geniş bir alana yayılmış dünyasına iniş yaptığı yeni bir muazzam savaş deneyimi. Warzone, oynanması herkese bedava (F2P) olan dur durak bilmez aksiyon dolu bir oyun.

Warzone Dünyası: Battle Royale ve Plunder

Oyunun çıkışıyla birlikte oyuncular Playstation 4, bilgisayar için Battle.net veya Xbox One’da iki oyun modunu oynayabiliyorlar: Battle Royale ve Plunder.

Battle Royale modunda, hızlıca daralan bir ölümcül gaz çemberinden kaçarken 150’ye kadar oyuncunun arasında son ayakta kalan takım olmak için mücadele veriliyor.

Plunder modunda ise yarış, yağma yaparak (loot) en yüksek maç içi parayı toplamak üzerine. Bu sırada düşmanları paralarını ele geçirmek için etkisiz hâle getiriyoruz ve maç içi kontratları tamamlıyoruz.

Warzone Verdansk’ta geçiyor – birçok isimli bölgesi ve 300’den fazla uğrak noktası olan devasa bir şehir. Şehirdeki her bir bölge kendine has sembolik yapılara sahip – Goregard Lumber Yard, Gora Dam gibi. Bölgeler, değişik çevresel özelliklere sahipler, örneğin harita boyunca kentsel ve kırsal alanlar görmek mümkün. Her maçta iniş lokasyonunu değiştirerek arazide daha iyi bir konum elde et ve Verdansk’ın sana sunduklarından faydalan.

Daralan gaz çemberinden kaçıp başka bir alana gitmen mi gerek? Bir araca bin.

Warzone’daki Araçlar

Eğer Warzone’da bir yere hızlı gitmeye ihtiyaç duyuyorsan, bunun en iyi yolu bir araca binmektir. Farklı seviyedeki korunma, hız, koltuk sayısı ve off-road kabiliyeti özellikleri ile 5 araç bulunuyor. Her araç sağlık barına sahiptir ve bu bar sıfıra vurduğunda araç patlar ve kullanılmaz hâlde gelir. Aracın canı bayağı düştüğünde patlamadan önce paçayı kurtarman gerektiğini de herhalde söylemeye gerek yok.

Warzone dünyasında bulunan 5 tip araca genel bir bakış:

  • ATV – iki kişilik, asgari koruma sağlar, off-road bakımından iyi, hızlı.

  • Tactical Rover – dört kişilik, asgari koruma sağlar, oldukça hızlı, off-road bakımından oldukça iyi.

  • SUV – dört kişilik, iyi koruma sağlar, ortalama hızlı, off-road bakımından ideal değil.

  • Cargo Truck – ekipmanlarla beraber takımı taşıyabilir, mükemmel koruma sağlar, off-road için değil, en yavaş araç.

  • Helicopter – dört kişilik, geniş kapsama alanı sağlar, uçar.

Yazının devamı gelecek…

Çeviri: @kontratak

Call of Duty Warzone Blog’undan

3 Beğeni

90 olduğu için bu leş internet ile indirmem 1 hafta sürer :smiley: Oyunu merak ediyorum ama indirmeyi başlatasım gelmiyor hiç :smiley:

1 Beğeni

Konsol oyuncuları ve Bilgisayar oyuncuları aynı oyunda oynuyorlar.

2 Beğeni

Evet, cross-platform özelliği var. Bu yanıyla da güzel bir oyun.

1 Beğeni

Bugün Warzone için yeni bir güncelleme geliyor.

Loot pool’a 4 yeni silah

  • 725,
  • MK2 Carbine,
  • .50 GS,
  • EBR-14

Bu silahlar yaygın (common) ve yaygın değil (uncommon) sıklık seviyesine sahip olacaklar. Her bir silah kendi sınıfında “ayırt edici” güçte olacak.

1 Beğeni