İKH Metalcileri

Topluluğumuzdaki metal müzik ile ilgilenen kişileri bi araya getirmek maksatlı ikh-metalcileri tagını başlatıyorum.

Bu postun altına nick bırakırsanız indexleyip daha kolay ulaşma, tanışma, takipleşme imkanı sağlayabiliriz belki.

Tabi önce Samm Dunn yönetmenliğindeki Metal : A Headbanger’s Journey belgeselinden şu kesiti hatırlayalım;

Black Sabbath’in şeytanın notasına el atmasından bu yana 35 yıl geçti ve metal kültürü hala gözde. Yeni bir hayran kitlesi oluşurken, eskiler de bu işin peşini bırakmıyor. Bu yolculuğa çıkarken amacım bir soru cevaplamaktı. Metal müzik neden hep kategorize ediliyor, dışlanıyor ve lanetleniyor? Metal, kafamızı çevirip görmezden gelmek istediğimiz şeylere el atıyor. En çok korktuğumuz şeylere balıklama dalıyor. Bu yüzden metal her zaman dışlananların kültürü olacak.

12 yaşından beri metale olan sevgimi, metali basit ve kötü bulanlara karşı savundum. Artık ne söyleceğimi daha iyi biliyorum. “Metali hissedersiniz ya da hissetmezsiniz.” Metal size o her şeyi ele geçiren güç hissini vermiyorsa, saçlarınızı diken diken etmiyorsa, bunları hiç anlamayabilirsiniz. Öyle olsun, anlamayın. (O esnada bir konserde.) Arkamdaki 40.000 metal hayranına bakıyorum da, siz olmadan da gayet iyiyiz.

Spotify Listelerim

Lobotomi - Kafanıza delik açan şarkılar

Rock & Metal - Kendi seçmece listem

İKH Metalcileri Liste