Yapay Zeka Destekli “Bing Görsel Oluşturucu”

Yapay Zeka Destekli “Bing Görsel Oluşturucu”

Bing Görsel Oluşturucu nedir?
Bing Görsel Oluşturucu, metinlerden yapay zeka ile görseller oluşturan bir hizmettir. Microsoft’un Bing arama motorunun bir parçası olarak sunulan bu hizmet, OpenAI’nin DALL-E modelinin gelişmiş bir sürümünü kullanmaktadır. Bu sayede istediğiniz görseli tanımlayarak sohbet istemine yazmanız yeterlidir.

Bing Görsel Oluşturucu’nun avantajları nelerdir?
Bing Görsel Oluşturucu’nun en büyük avantajı, metinlerden yaratıcı ve ilginç görseller üretebilmesidir. Bu sayede blog yazılarınızı, sunumlarınızı veya sosyal medya paylaşımlarınızı daha canlı ve dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Ayrıca Bing Görsel Oluşturucu, Microsoft Rewards programına dahil olduğundan, her görsel oluşturma işlemi için puan kazanabilir ve bunları Microsoft ve ortak ürünleri için harcayabilirsiniz.

Bing Görsel Oluşturucu nasıl çalışır?
Bing Görsel Oluşturucu’yu kullanmak için bing.com/create adresine gidebilir veya Bing’in kenar çubuğunda bulunan sohbet bölümünü kullanabilirsiniz. Yaratıcı moda aldığınız sohbet istemine “görsel çiz” veya “görsel oluştur” gibi bir şey yazarak görsel oluşturmaya başlayabilirsiniz. Örneğin “bir kedi ve bir köpeğin arkadaş olduğunu gösteren bir görsel çiz” yazarsanız, Bing size böyle bir görsel üretecektir .

Görsel Oluşturucu’yu nasıl kullanabilirim?
Yeni bir Microsoft hesabı açın veya mevcut Microsoft hesabınızda oturum açın. Yeni kullanıcılar Görsel Oluşturucu’da 100 hızlandırılmış oluşturma alır. Aklınıza gelen herhangi bir metin açıklamasını yazarak bir dizi yapay zeka görseli oluşturun ve keyfini çıkarın!

Görseli Nasıl Kaydedebilirim?

Görselin detaylarında koleksiyonlarınıza kaydetme seçeneği göreceksiniz. Beğendiğiniz görselleri mutlaka kaydetmeniz gerekiyor aksi halde silinebilir.

Görsel Oluşturucu’yu kullanmak için bir bekleme listesi var mı?
Bekleme listesi veya ön ödeme yok. Yapay zeka ile oluşturulan görselleri herkes için erişilebilir hale getirmeye kararlıyız. Böylece herkes fikirlerini görsele dönüştürebilir.

Hangi diller desteklenir?
Görsel Oluşturucu şu anda 100 den fazla dildeki istemleri destekliyor.

Nasıl daha iyi istemler oluşturabilirim?
Görsel Oluşturucu, Bing’de bir görsel aramaktan farklıdır.

Ne kadar açıklayıcı olursanız o kadar iyi sonuçlar alırsınız. Bu nedenle, yaratıcı olun ve sıfatlar, konumlar, hatta “dijital sanat” ve “fotogerçekçi” gibi sanatsal stil ayrıntıları ekleyin.

Örneğin; “yaratık” şeklinde bir metin istemi yerine, “güneş gözlüklü pasaklı yaratık, dijital sanat” için bir istem göndermeyi deneyin.

image

Microsoft Rewards, Görsel Oluşturucu ile nasıl çalışır?
Hızlandırmalarınız biterse ek hızlandırmalar kullanmak ve daha hızlı işlem sürelerinin keyfini çıkarmak için Microsoft Rewards’ı kullanma seçeneğiniz vardır. Görsel Oluşturucu uygulamasında hızlandırmalarınız bittiğinde, daha fazla artırma için Microsoft Rewards puanlarını kullanma seçeneğiniz olduğu da size hatırlatılacaktır.

Bing Görsel Oluşturucu profilimi ve geçmişimi silebilir miyim?

Görsel Oluşturucu profilinizi ve geçmişinizi silmenin iki yolu vardır. Microsoft hesabınızda oturum açtıktan sonra şu işlemlerden birini yapabilirsiniz:

  • Bing arama geçmişi sayfasına gidip “Tümünü temizle” seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  • Microsoft hesabınızın gizlilik ayarları sayfasına gidin. “Arama Geçmişi” seçeneğine gitmek için aşağı kaydırın ve “Tüm arama geçmişini temizle” seçeneğine tıklayın.

Her iki seçenek de, Görsel Oluşturucu etkinliği dahil olmak üzere tüm Bing arama geçmişinizi, Görsel Oluşturucu profilinizi ve Görsel Oluşturucu geçmişinizi siler.

Microsoft, Bing’de Görsel Oluşturucu ile sorumlu yapay zekayı nasıl ele alıyor?
Sorumlu yapay zeka taahhüdümüze ciddiyetle yaklaşıyoruz. DALL-E 2’i geliştiren iş ortağımız OpenAI ile birlikte çalışarak Görsel Oluşturucu uygulamasının sorumlu bir şekilde kullanımını teşvik eden bir deneyim sunuyoruz. Bu amaçla, OpenAI’nın güvenlik önlemlerini ve diğer koruma özelliklerini Görsel Oluşturucu’da birleştirdik.

Birkaçını belirtmek gerekirse: Zararlı veya güvenli olmayan görsellerin oluşturulmasını sınırlamayı amaçlayan denetimler uygulamaya koyduk. Sistemimiz bir istem tarafından zararlı olabilecek bir görsel oluşturulabileceğini algıladığında istemi engeller ve kullanıcıyı uyarır. Ayrıca Görsel Oluşturucu görsellerinin yapay zeka tarafından oluşturulduğunu açıkça belirtiyoruz ve görselin Görsel Oluşturucu kullanılarak oluşturulduğunu göstermeye yardımcı olması için her görselin sol alt köşesine değiştirilmiş bir Bing simgesi ekliyoruz. Yaşayan sanatçıların adlarıyla ilişkili görseller oluşturulmasını sınırlamak üzere adlarını bize bildirmesine olanak tanıyoruz.

Sorumlu yapay zeka sistemimizi sürekli olarak geliştiriyoruz. Kullanıcıları, yaptıkları istemlerde ve Görsel Oluşturucu ile oluşturdukları görselleri kullanırken dikkatli olmaya davet ediyoruz.

İçerik İlkesi’nin tekrarlanan bir şekilde ihlal edilmesi Görsel Oluşturucu uygulaması kullanımınızın askıya alınmasıyla sonuçlanacaktır. Askıya alma işlemlerine Görsel Oluşturucu kullanıcı arayüzü üzerinden itiraz edilebilir. Hizmeti kullanımınıza bağlı olarak, Görsel Oluşturucu kullanımınızı kalıcı olarak feshedebiliriz.

İnsanlar yerine kediler evrimleşseydi:

İstiklal Caddesi’nde Sünger Bob:

İnsanlık tarihindeki en son selfie:

İnsanlar Mars’a yerleştikten ve orada şehirler kurmaya başladıktan sonra İstanbul’un Mars kopyası:

İstanbul şehir hatları vapurunda yolculuk eden bir fare (ışıklandırma dikkat çekici)

1 Beğeni

Bing sohbet üzerinden bir hikâye yazdırıp görselleştirmesini istedim

1 Beğeni

OpenAI’nin en yeni ve en yetenekli metinden görüntüye modeli olan DALL-E 3’ün artık Bing Sohbet ve Bing.com/create’deki herkes tarafından ücretsiz olarak genel kullanıma sunulduğunu paylaşmaktan heyecan duyuyoruz! OpenAI’nin DALL-E 3 modeli, görüntülerin genel kalitesini ve ayrıntılarını artıran geliştirmelerin yanı sıra görüntülerdeki insan elleri, yüzler ve metinler için daha fazla doğruluk sunar.

Bing Image Creator’ın kullanıma sunulmasından bu yana, insanların yaratıcılığına ilham vermeye yardımcı olan 1 milyardan fazla görüntü oluşturuldu. Bing Image Creator’ın resimli hikayeler, sosyal medya içeriği için küçük resimler, bilgisayar arka planları, tasarım ilhamları ve çok daha fazlasını yaptığını gördük. Ve bugün, yaratıcılığınızı daha da ileriye taşıdığınız için heyecanlıyız.

DALL-E 3’ün vaadi

DALL-E 3, doğal dil istemlerinden gerçekçi ve çeşitli görüntüler üretebilen derin bir sinir ağı tarafından desteklenen metinden görüntüye üretimde bir atılımdır. DALL-E 3, aşağıdakiler gibi önceki modellerin başarısına dayanır:

  • Alaka düzeyi ve istem aşağıdakiler: DALL-E 3, kullanıcının istemini önceki modellerden daha hassas ve güvenilir bir şekilde takip eder. En iyi sonuçları elde etmek için, istemde daha fazla ayrıntı düzeyi sağlamanızı öneririz; ne kadar fazla bilgi olursa, son görüntü o kadar rafine olur.

  • Yapışma: DALL-E 3, çeşitli istemler için diğer modellerden bile daha fotogerçekçi görüntüler üretir. Görüntüler sadece görsel olarak çekici değil, aynı zamanda istemle mantıksal olarak tutarlı.

  • Estetik: DALL-E 3 sadece gerçekçi değil, aynı zamanda yaratıcı ve sanatsal görüntüler üretir. Görüntüler, yaratıcılığınızı karşılayan bir yetenekle benzersiz bir şekilde şekillendirilebilir.

Daha gerçekçi görüntülerle güvenliğin sağlanması

Sentetik medyanın risklerini ve zorluklarını anlıyoruz ve güvenlik ve etiği ciddiye alıyoruz. Bing Resim Oluşturucu’nun bunu sağlamak için iki ana özelliği vardır:

  • İçerik Kimlik Bilgileri, Bing Image Creator tarafından oluşturulan ve C2PA belirtimine bağlı kalan görünmez bir dijital filigran içeren yapay zeka tarafından oluşturulan tüm görüntülere eşlik eder. Bu filigran, orijinal olarak oluşturulduğu saati ve tarihi içerir ve görüntünün AI tarafından oluşturulan olarak kökenini doğrular.

  • Zararlı veya uygunsuz görüntüleri kaldıran içerik denetleme sistemi. Sistemimizi, hizmet şartlarımıza ve topluluk kurallarımıza uyacak ve çıplaklık, şiddet, nefret söylemi veya yasa dışı faaliyetler içeren görüntülerden kaçınacak şekilde eğittik.

Bing Image Creator’ı bugün deneyin

Sizi bugün Bing Image Creator’ı denemeye ve DALL-E 3’ün sizin için neler yapabileceğini kendiniz görmeye davet ediyoruz. Bing Sohbet veya Bing.com/create üzerinden erişebilirsiniz.

Bing Image Creator’ı kullanmaktan zevk alacağınızı ve DALL-E 3 ile harika görüntüler oluştururken eğleneceğinizi umuyoruz.

Bing Chat’ten “bir yaprak yığınına atlayan altın bir karalamanın görüntüsünü oluşturmasını, aksiyon fotoğrafçılığını” istemeyi deneyin.

Golden-doodle-jumping-into-leaves.jpg

Bing Chat’ten “var olmayan sıra dışı bir kuşu keşfeden gizemli bir çocuğun görüntüsünü, omuz çekiminin üstünde, öğlen saatlerinde, ayrıntılı” olarak oluşturmasını isteyin.

Mystified-child-and-imaginary-bird.png

Bing Chat’ten “uçsuz bucaksız bir çölün ortasında duran, yüzlerinde kaybolmuş bir bakışla kafasını kaşıyan bir tüplü dalgıç yaratmasını” isteyin.

Scuba.jpg

Bing Chat’ten “pamuk şekerinden yapılmış, neon ipliklerden yapılmış parlayan hayvanlarla dolu geniş bir manzara oluşturmasını” isteyin.

Cotton-candy-landscape-and-glowing-animals.png

Orijinal Gönderi: DALL-E 3 artık Bing Sohbet ve Bing.com/create’da ücretsiz olarak kullanılabilir! | Bing Arama Blogu

1 Beğeni

Bing DALL-E 3’ten oluşturulan resimler:

5
7
9
11
13
15
17
19
21
23
25
27
29
31
33
35
37
39
41
43
45
47
49
51
53
55
57
59
61
63
65
67
69
71
73
75
77
79
81
83
85
87
89
91
93
95
97
99
101
103
105
107
109
111
113
115
117
119
121
123
125
127
129
131
133
135
137
139
141
143
145
147
149
1
2
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
3
4
1
2
1
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
1
2
1
1
2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
5
1
2
3
4
1
2
1
2
3
4
5
6
7
1
1
1
2
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
1
2
3
4
5

zombiler

zombiler

zombiler

1 Beğeni

1 Beğeni