Google Arama Motoru Eğlenceli Gizli Kodları

Canınızmı sıkıldı? ya da faklı bir şeyler demekmi istiyorsunuz?

Google arama motorunun pek de bilinmeyen birbirinden güzel ve eğlenceli gizli kodları oldugunu biliyor muydunuz?

Lafı daha uzatmadan sizi kodlar ile başbaşa bırakıyorum. :slight_smile:

Askew ile ekranı çarpıtın: Askew - Google Search


Askew kelimesi İngilizce çarpık, çarpıtmak, yanlamak gibi anlamlara geliyor. Nereden akıllarına geldi bilinmez, Google üzerinden askew kelimesini arattığınız zaman ekran bir tık sağa yatıyor ve arama sonuçlarını bu çarpık ekran üzerinden görüyorsunuz.

Sonsuz bir döngü için: recursion - Google Search

Recursion kelimesi İngilizce yineleme, tekrarlama gibi anlamlara geliyor. Bu da nereden geldi akıllarına bilinmez, Google üzerinden recursion kelimesini arattığınız zaman ‘Bunu mu demek istediniz?’ uyarısı ile karşınıza tekrar recursion kelimesi çıkıyor. Evet bunu aradım diye her dokunduğunuzda yeniden ve yeniden aynı ekran ile karşılaşıyorsunuz. İnsana kendinden şüphe ettiriyor.

Evrendeki her şeyin yanıtını bulun: the answer to life the universe and everything - Google Search


Google’da her şeyi ama her şeyi bulabileceğimizi biliyoruz, buna evrenin sırları da dahil. Google üzerinden " the answer to life the universe and everything" cümlesini arattığınız zaman yanıt olarak karşınıza 42 sayısı çıkacak. Bu yanıt aslında Douglas Adams tarafından kaleme alınan Otostopçunun Galaksi Rehberi kitabına bir gönderme. Kitapta her şeyin anahtarı olarak 42 sayısından bahsediliyor.

Ekranı şöyle bir yuvarlayın: do a barrel roll - Google Search

Uçakların kendi ekseni etrafında bir tur dönme hareketi, İngilizce ‘do a barrel roll’ olarak adlandırılıyor. Eğer Google üzerinden do a barrel roll kelimesini aratırsanız sonuç sayfasına ulaşmadan önce ekranınız şöyle bir tam tur dönecek ve ancak öyle sonuç sayfasına ulaşabileceksiniz.

Pacman ile canavarlardan kaçın pacman - Google Search

Pacman geri geldi. Hem de herhangi bir program ya da mobil uygulama indirmeden yalnızca Google üzerinden oynayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Google üzerinden pacman kelimesini aratmak ve Google Doodle’ını açmak. Canavarlardan kaçabildiğiniz kadar kaçın.

Efsane yılan oyunu play snake - Google Search

Google üzerinden de efsane yılan oyununu oynamanız mümkün. Google üzerinden play snake kelimelerini aratın ve Oyna butonuna dokunun.

X O X oyunu tic tac toe - Google Search


Tic Tac Toe oyununu oynamak için Google üzerinden " tic tac toe" araması yapmanız yeterli olacak. Oyunu kolay, orta ve imkansız seviyelerinden birinde oynayarak sınırlarınızı zorlayın.

İkinci Dünya Savaşı şifresini çözün: Bletchley Park - Google Search

image

İkinci Dünya Savaşı dünya tarihinde kanlı bir leke olmasının yanı sıra hala çözülmeyen sırlara da sahip. Çözülen sırlardan biri, bombalama amacıyla bölgelere verilen şifreler. Google üzerinden " Bletchley Park" araması yaptığınız zaman karşınıza bu bölgenin enigma şifresi çıkacak. Bletchley Park’ın özelliği ise Nazilerin şifrelerinin çözüldüğü yer olması.

Mavi ay aralığını öğrenin: once in a blue moon - Google Search

Bir ay içinde iki kez dolunay görülme olayı mavi ay olarak adlandırılıyor. Google üzerinden " once in a blue moon" cümlesini arattığınız zaman karşınıza bir işlem çıkacak. Bu işlemi hertzden yıla çevirirseniz 2,7 yıl elde edersiniz. Bunun anlamı her 2,7 yılda bir mavi ay olayı görüldüğüdür.

Yanınızda zar taşımayı bırakın roll a dice - Google Search

Kaderin dokunuşunu zarlarla hissetmek isteyenler artık zar taşımakla uğraşmak zorunda değiller. Google üzerinden " rool a dice" kelimesini aratın ve doya doya zar atın. Üstelik bildiğimiz zarların yanı sıra 10, 12 hatta 20 köşeli zarlar ile kaderin oyun alanını genişletin.

Yazı - tura flip a coin - Google Search

Yazı - tura atma ihtiyacı hasıl olduğu zaman ara ki bulasın bir bozuk para. Artık bozuk para aramaya son.

Kendi ritminizi belirleyin: metronome - Google Search

Sabit bir ritim yakalamanın en güzel yolu bir metronom aleti kullanmaktır. Neyse ki Google hileleri var ve her şeyi dijital olarak yapabiliyoruz. Google üzerinden " metronome" kelimesini arattığınız zaman karşınıza metronom aracı çıkacak. Buradan dilediğiniz BPM aralığını ayarladıktan sonra ritmi başlatabilirsiniz.

Çarkıfelek oynamaya ne dersiniz? spinner - Google Search

Google üzerinden " spinner" kelimesini arattığınız zaman ufak bir çarkıfelek oyunu ile karşılaşabilirsiniz. 2 - 12 arası alan belirleyerek çarkı çevirin ve şansınıza hangi numaranın geleceğini görün. Arkadaşlarınızla ufak bir yarışma bile yapabilirsiniz.

Matematiğin sevgisini hissedin:

1.3,(sqrt(cos(x))*cos(200x)+sqrt(abs(x))-0.7)*(4-x*x)^0.01, -sqrt(9-x^2), sqrt(9-x^2)

Yukarıdaki denklemi arama motoruna yazdığınız zaman sizi kırmızı bir kalp karşılar.

İyi Eğlenceler :smiling_face_with_three_hearts:

3 Beğeni