İphone 4S İnceleme 2022

Merhaba sevgili forum arkadaşlarım yazıma başlamadan önce hepinizin kandilini kutluyorum :heart:

Neden bu tarz eski bir telefon incelemesi yaptığımı yazının ortalarında tam olarak acıklamış olacağım.

Genel bakış

Keskin hatları ve ufak yapısı ile göze carpan sağlam kasa yapısını cihazı elimize aldığımız ilk anda hissettirmeyi başarıyor ekranın aşırı sağlam olması ve bu sağlamlık kasanın cevresindeki metal bezel ile desteklenmiş vaziyette.

3.5’’ Bir ekran kullanıcıyı karşılıyor ve İphone 4S tanıtıldığı yıllarda bu ekran ebadı büyük olarak nitelendirilirdi. Telefonun sağ üst köşesinde hemen bizleri eski bir dost olan 3.5 tipindeki kulaklık soketi karşılıyor.

Anten yapısı İphone 4 şikayetleri göz önüne alınarak aynı kasa görünümü korunmuş antenlerin yeri değişmiş ve aynı zamanda birçok şebeke ve frekansı destekler (GSM-CDMA)

Telefonun arkasına baktığımız zaman temperli ve aynı zamanda parmak izine dayanıklı olan cam arka yüzey bizi karşılıyor kesinlikle üst düzey bir kalite hissiyatı veriyor ama testlerim sonucunda arka yüzeyin parmak izini rahatca alabildiğini görmüş oldum.

Donanım & Yazılım
İphone 4S Teknoloji harikası olmamakla birlikte bizlere günümüzde 512MB DDR2 Tipinde ram ve Apple A5 (Soc) Yonga seti ile bizleri karşılıyor.

A5 Yonga seti İpad 2 ve İpad Mini Ürünlerinde 1Ghz hızında işlem yapabilir ama bu durum İphone 4S İçin geçerli değil.

İphone 4S Telefonunda bulunan A5 Yonga seti pil tasarrufu ve ısı sorunu yaşama adına 800Mhz Underclock (Hız Düşürme) İşlemi uygulanmış.

Gündelik işlerde ve Safari İle internet’te sörf yaparken takılmaları ve yavaşlamayı hissedersiniz ama işini yavaş olsada başarı ile yapmaya devam eder.

İphone 4S İOS 5 İle Steve Jobs’ın ölümünden bir gün önce tanıtılmış günümüzde ise İOS 9.3.6 Sürümüne ulaşarak temel desteğini kaybetmiş ve birçok uygulama tarafında bizlere sorun yaşatmaktadır.

Kamera ile günümüzde pek geçerli olmayan 8MP Bir çözürnülük ile fotoğraf çekebilir 1080P Video çekebilirsiniz

Ekran konusunda benim şahsi görüşüm sınıftan geçti diyebilirim. Bazı giriş seviyesi Android telefonlardan daha iyi daha keskin bir görüntü kalitesi olduğunu aktarmak isterim güneş altında pek başarılı olmasa bile rakipleri ile aynı durumu taşıyor.

Peki Neden 2022 Yılında Bir İphone 4S ? (Madde Halinde)

  1. İphone 4S Harika bir ses yongası (DAC) İle kutudan çıkar ve bizlere harika bir ses deneyimi yaşatır.
  2. İpod olarak kullanmak / Harika bir ses cıkışına sahip bir Müzik aygıtı.
  3. Spotify & Apple Musıc Kullanmak için çok uygun ve kaliteli bir yol.
  4. Facetime Uygulaması için uygun bir yol / Düz telefon yerine internette gezineyim ama pek işlevi olmasın tadında.
  5. Gerçekten çok uygun fiyatlara sahip.
  6. Yaşlı bireylerin için uygun bir telefon tuşlu telefonda olmayan özellik (GPS) ile kötü bir durumda yer tespiti ve İphone Bul Hizmeti.
  7. Çok Uyguna araç takip ve benzeri işlevler için İphone Bul Hizmeti.

Genel Değerlendirme
Performans: 2/5
Ekran: 2/5
Pil: 2/5
Kamera: 2/5
Sağlamlık 4/5
Fiyat: 5/5

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür eder yardımcı olmasını dilerim :innocent:

Yazar: Berkay Çağman