Google Play'de Uygulama Nasıl Yayınlanır?

https://play.google.com/apps/publish/signup/ Öncelikle bu adrese gidip standart kaydınızı yapıyorsunuz kayıt ücreti ise 25$ (bankadan ücret dolar olarak kesiliyor)

Hesabı açtıysanız artık doğrulama yapmanız gerekiyor doğrulama için ise aşşağıdaki bilgiler ve ek olarak TC Kimlik fotoğrafınız. Kimliğin köşeleri fotoğrafın köşelerine değmemeli yoksa kabul etmiyorlar. Doğrulama revize istenmez ise 48 saat içinde tamamlanıyor.

Ve sonrasında bu şekilde bir ekran ile karşılaşacaksınız.

Uygulama oluştur dedikten varsayılan dil ve uygulama adını girdikten (varsayılan dili sonradan değiştirebiliyorsunuz.) sonra google sizden uygulama ile ilgili bir takım bilgiler isteyecek bunlar:

• Dahili Test, Alfa, Beta yada Üretim Kanalına bir APK yada AAB yüklemeniz gerekiyor. Detayları hakkında bilgi vereceğim.

• En az bir dil için Uygulama giriş sayfası
    // Oyun Adı
    // Kısa Açıklama
    // Uzun Açıklama
    // En az 2 en fazla 8 resim
    // Uygulamanın Simge ve Banner resmi.
    // Uygulama katagorisi
    // İletişim e-postası
    // 13 yaş ve altına hitap ediyorsa gizlilik sözleşmesi

• İçerik Derecelendirmesi (APK yada ABB yükledikten sonra)

• Uygulama içeriği testi

• Fiyatlandırma ve Dağıtım

Yeni bir uygulamanın onaylanması yaklaşık 1 hafta sürebiliyor. Güncellemeler de ise bu süre bir kaç saate düşüyor.

APK yada AAB Özellikleri ne olmalı:

• 64 bit desteğine sahip olmalı.
  • İmzalanmış olmalı not: imzanız herhangi bir şekilde silinirse yeni güncelleme yayınlayamayabilirsiniz. Bu durumda google play ile iletişime geçmeniz gerekiyor.
  • App Bundle ve versiyonu her güncellemede artmalı fakat bunun çok yüksekte bir sınırı var 1 - 1 arttırmak iyi olacaktır. mesela ben Dahili Beta olarak uygulamayı sunarken 0.0.1 den başlattım ilk herkese açık sürüm versiyonum ise 1.0 oldu app bundle ilse her güncelleme yüklediğimde 1 den başlayarak arttı şuanda 9.
  • İlk uygulamanızı yüklediğinizde com.BTAAStudio.DodgeMissiles
    benzeri bir uzantıya sahip olacaktır bu sonraki güncellemelerle değişemez.
3 Beğeni

Güzel bir anlatım olmuş, teşekkürler.

2 Beğeni