Masao'nun Yeraltı Dünyası - Masao no Bouken (Demo)

Merhaba gençler ve genç kalmak isteyenler.

Bugün sizlere 2 yıldan beri geliştirdiğimiz Masao no Bouken oyunumuzu tanıtacağız ama önce biz kimiz sizlere ondan bahsedelim. Bizler Hemoloya Games oyun grubuyuz. Hazırsanız, oyunumuza geçelim mi?

Oyunumuz klasik bir platform oyunu gibi görünüyor ama içerisinde yinyang, nesne alma ve diyalog özelliği bulunuyor. Diyalog için ana karakterimizi yöneterek herhangi bir NPC’nin yanına gelip, Y tuşuna basmanız gerekiyor ve okuduktan sonra ENTER tuşuna basarak sonraki diyaloga ya da oyuna geri dönebilirsiniz. Nesne almak için, karakterimizle değmeni gerekiyor ama yinyang özelliği için önce nesneyi alacaksınız ve sonra klavyeden 1 ila 5 arasındaki sayı tuşlarına basmanız yeterlidir. Oyunumuzda bölümü geçmek için en az 5 nesne alma şartı koşulmuştur.

Oyunumuzu yaparken Construct 2, Piskel ve bir adette müzik programı kullanılmıştır. Oyunun programlaması, tasarlaması ve bölümlerin hepsini bendeniz yaparken, müzikleriniyse ekipteki bir arkadaşımız ilgilendi. Oyunumuzun şimdilik demosunu tamamladık ama asıl oyun için biraz daha bekleyeceksiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Oyundan Resimler;

Oyunu İndir;
Windows: https://yadi.sk/d/O4qQmeD4txmIvQ
Linux: https://yadi.sk/d/wYMBpDaThuF7VA

Konsept güzel.Atari800XL’de zamanında Montezuma’s Revenge’i bitirmiş birisi olarak platform oyunlarını severim.Bence dediğim oyunu bir inceleyin.Grafik arka plan textureları biraz daha farklılaştırılabilir, düz pattern şekli biraz sıradan gösteriyor.Bir de bu tarz bir oyun için 80 MB çok fazla değil mi? Compile ederken gereksiz kütüphaneler falan mı paketliyor?

Yine de ilk izlenimim olumlu yönde.Bu tarz oyunlarda level editore çok iş düşüyor bilginiz olsun :)

Holá, teşekkür ederim ve 80 MB olmasının sebebi senin dediğin gibi olabilir ve ayrıca dediğiniz oyuna şimdi bakıyorum. Grafik arka plan aşağıya indikçe değişebilecek şekilde yaparım.

Levelleri demodan sonra elden geçireceğim.

Konuyu yukarı çıkarmak için mesaj yazıyorum.

Bugünün ilk yazısını sana kötü bir haber ile başlamak zorunda kaldık ve muhtemelen 08 Eylül 2020 gününe Masao no Bouken Yetişemeyecek , peki bu oyun neden yetişemiyor. Girişi bitirip, sana ondan bahsedelim.

Yazı İçeriği

Masao no Bouken ‘in gecikmesinden en az senin kadar bizde çok usandık ama daha iyi bir hikaye ve grafiklerini oturtmadan, bölüm içeriklerini tamamlamadan sana yarım yamalak bir oyun sunmak istemediğimiz için, son kez oyunu erteliyoruz.

Bu ertelemenin affı olmaz biliyoruz, bu yüzden daha kaliteli bir hikaye yazmamızın bilincinde olduğumuz için, sana en iyi hikayeyi anlatmaya çalışacağız. Hikayeyi anlatmak için, diyalog yöntemini kullanacağız ve bu diyalogları hem eğlenceli ve hemde gerçekçi tutmaya çalışacağız, bu sayede sende hikayeyi severek oynayacaksın.

Oyunun çıkmasını geciktiren şey aslında sürekli grafiklerine kafamızı takmış olmamızdı ve sürekli bir yerlerini cilalamaya gayret ediyorduk, tabii ki atladığımız bir nokta vardı. Oyunun diğer içeriklerini pas geçiyorduk ve böyle olunca da, oyun ister istemez ertelenmek zorunda bırakıyordu.

Yeni Çıkış Tarihi;

  • 09 Kasım 2020 – Japonya (Windows)
  • 12 Aralık 2020 – Avrupa (Windows)
  • 01 Ocak 2021 – Türkiye (Windows)

Son

Şimdilik bizden bu kadar.