Donanımhaber Anket Konumuzu Sildi!

Efsane/Muhteşem/Süper Cuma ve Kargolar Hakkında Anketimize Katılın! konumuzun aynısını Donanımhaber’de de açmıştık ama yönetici sıfatlı birisi rahatsız olarak konumuzu sildi. Böylece bir anket konusuna bile hoşgörülerinin olamadığını görmüş olduk.

7 Beğeni

her ne kadar firma ismi verilmese de firmalar kendilerini eleştirenleri sevmez birilerinin cebi dolmalı ondan silinmiştir.

1 Beğeni

ben 2015 yılı üyeliğim ve çok sayıda mesajım olduğu halde ,adı donanım haber olan ama % 80 ne donanımla ne teknolojiyle ilgisi olmayan bu siteden üyeliğimi komple sildireceğim :slight_smile:

bunu zaten çoğu kişiye söylemiştim (ilk haksız verecekleri ceza sonrası forumu komple terk edeceğimi) ,az önce baktım yöneticilere hakaret nedeniyle 4 gün ceza vermişler ,şimdi cezanın bitmesini bekliyorum ,aslında hemen sildire bilirim ama bir şeyler söylemeden gitmek istemiyorum

işin ironik mi desem komik mi desem kısmı ise bana 2 ay önce yöneticilik teklif etmişlerdi ve kabul etmemiştim :slight_smile:

bakın ceza verdikleri mesajı aynen buraya kopyalıyorum (bu forumda alıntı şeklinde nasıl yapılıyor daha öğrenemediğim için normal yazı tipinde kopyala yapıştır yapıyorum) üstelik bu mesajı “forumla ilgili önerileriniz ,şikayetleriniz” bölümünde ve şimdi sıkı durun ;
(felsefe bölümünde biriken şikayetler ) konusuna yazmıştım ve yazdığımız mesajların çoğu silindiği için bu mesajı yazmıştım

peki bana hangi bölüm için yöneticilik teklif edildi biliyor musunuz ? felsefe bölümü :)

ceza verdikleri mesajım aynen aşağıda göründüğü gibidir ;

sen söyleyince fark ettim ,yöneticiler şikayetlere bakacağına demek bize bakıyor
büyük ihtimal yöneticilere talimat gitmiş ,bir müddet çok önemli olmayan şikayetlere bakmayın diye yada adamına göre iş yapıyorlar

sürekli argo küfür kullanan üyeleri forumda tutmak bile anlaşılır gibi değil

forumun adının donanım haber olması da çok ironik oldu artık ,teknoloji hariç ne ararsan var ,teknoloji konularında ise çeteleşmişlik görülüyor ,aleyhte bir şey yazsan anında linç ediliyorsun

4 Beğeni

bu mesajımı ise hala silmemişler ,utanıyorlar mı acaba ,ceza verdikleri mesajımdan daha ağır olduğu halde :slight_smile:
mesaj aynen bu şekilde

dün yaptığım şikayete kısa sürede bakıldı ama ne hikmetse 2 aralıktan beri bekleyen şikayetlere inatla bakmıyorlar
acaba bu şikayet ettiğim kişilerin yöneticilerle bir bağı mı var diyeceğim ?
bu defa da yöneticiler bana düşman olacak :)

bizim burada yazdıklarımızı yöneticiler mutlaka okuyor olmalı (mesajlarımızı falan sildiklerine göre) o halde günlerdir söylediğim halde şikayetlerime neden bakılmıyor ,bir yönetici açıklarsa memnun olurum

3 Beğeni

DH gitgide gözümden düşüyor. Hatalarından döneceklerine dair bir işaret de göremiyorum.

@C.Cemil Silmeden önce önemli içerikleriniz varsa buraya taşıyabilirsiniz.

Alıntı içine koymak için yukarıdaki kısımdan ortadaki tırnak işaretine basmanız lazım:
alıntı

Temel özellikler için hazırladığımız rehberimize de bakabilirsiniz:

https://forum.internettekalite.com/t/i%CC%87kh-forum-yeni-kullan%C4%B1c%C4%B1-rehberi/223/1

2 Beğeni

Üyelerden tepki yükselince açıklama geldi:

2 Beğeni

Gerçekten inanılmaz mantıklı bir gerekçe. Kendilerini ayakta alkışlıyoruz.

Bu kural nerede yazıyor acaba? Kurallar sayfasında yazmadığı kesin. Kural olarak şu andan sonra eklediklerini varsayalım, bu ne biçim bir kural? Başka siteler üzerinden neler neler paylaşılıyor. Bu durumda ise başka site dediği Google Formlar. Gören de diyecek çok sakıncalı bir site.

DH yöneticisinin verdiği bu cevaptan anlaşılıyor ki “gelişmiş forum” olmak kolay değil ve bu yüzden Google Formlar kullanmak “şirk” gibi bir şey oluyor.

3 Beğeni

hocam bilirsiniz eskiden yöneticilerin bir saygınlığı vardı ve pek beğenmesek de tavizsiz bir yönetimi vardı

ancak nedendir bilinmez (ben aslında biliyorum ama söylemek istemiyorum ,zaten çoğu kişi tahmin ediyordur) bir kıyım başlandı ve o yöneticilerin çoğu saf dışı bırakıldı

bu da yetmedi yeni getirdikleri yöneticileri de sürekli değiştirmeye başladılar ,tabi bunu bizim kadar yeni yönetici seçilenler de görüyor ve korkak bir yönetici profili ortaya çıkıyor yada birilerinini amaçları doğrultusunda işlemler yapma gereği duyuyorlar

dh. yönetimi perde arkasında bir şeyler yapıyor ve kimse anlamıyor zannediyor ama ben sanki onlar karşımdaymış gibi ,her yaptıklarını görüyor gibiyim :slight_smile:

forum sahibinin bile kaç tane fake üyeliğini tespit ettim ,söylesem çıldırırdı herhalde :slight_smile:
ya arkadaş forum sahibi bu kadar çok fake üyelik alır mı ,hadi diyelim asıl üyeliğiyle bazı konularda alenen görüş bildiremiyor ve o nedenle bir tane yan üyelik aldı ,tamam bu bana göre gayet doğal bir iş ,ancak koskoca forum sahibi önce kendi üyeliğiyle yazıyor ve sonra fake üyeliğine geçip sanki karşısında başka birisi varmış gibi ,birbirlerini destekleyip duruyorlar :slight_smile:

ben yaklaşık 20 yıldır bir sürü foruma katıldım ,hatta bir dönem her gördüğüm foruma üye olma hastalığı başlamıştı ,bir sürü forumda çok iyi anlaştığımız yada birbirimizi yediğimiz üyeler olmuştur

o nedenle bana kül yutturamazlar :)

2 Beğeni

Hiç o kadar irdelemedim. Gözümün önünde neler oluyormuş :slightly_smiling_face:

Sözde kurumsal bir firma ama Tahtakale esnafından farkları yok. Ne profesyonellik var, ne şeffaflık var, ne de beceri var. Bugüne kadar gelebildiklerine şükretmeleri lazım. Onları bugüne taşıyan da kitleleri ama hep de onların aleyhine davranışlar sergileyerek soğuttular. Kendi yayınladıkları istatistiklere göre yok oluşa doğru gidiyorlar.

1 Beğeni

daha neler neler var da ,neyse çok irdelemeyelim :)
ama “proje” denilebilecek çok durumlar görülüyor ,sanki seviyenin düşmesi özellikle isteniyormuş görüntüsü var

aslında artık orası forum özelliğinden çoktan çıktı ,tamamen maddiyat ön plana çıkarıldı
zaten bana ceza vermelerinin altında bunlar yatıyor ,ben bu tip konuları üstü kapalı olsa dahi çok dillendiriyorum ve o nedenle “seni seviyoruz ama dilin çok uzun” mesajı veriyorlar :)

1 Beğeni

2014 DH üyesiyim. Ondan öncede forumu takip ediyordum canım sıkılınca girip bakıyordum ama üye değildim. Yaklaşık 2010’dan beri takip ederim.

Tek söyleyebileceğim DH eskiden güzeldi. Artık trol doldu eskilerden de çoğu kişi forumu bıraktı.

2 Beğeni

DH de 2009 dan beri aynı hesaptayım ve kolay kolay ceza yemem. Discord’u rakip görüyorlar, bu yüzden kaç kere ceza yedim.

3 Beğeni

Ben de technopat sosyal’de discord muhabbeti yuzunden 1 yil yasaklandim. Hayir anlamadigim su, bu yuzden uyeler sikayet ediyor beni. Onlara ne oluyor yani?

3 Beğeni

etti 2

1 Beğeni

Bir yıl yasaklandığımı sanıyordum, yasak 2 yılmış…

3 Beğeni

Bir insan için çok uzun bir süre :sweat_smile:

1 Beğeni

Ben o foruma katılıp, mesajlar yazdığım için her saniyeme küfür ediyorum. Bilmeyenleriniz için, ben bir oyun geliştiricisiyim. Oyunları dilimize yerelleştirmelerine ses etmem ama firmaların yıllarca uğraştığı oyunu kendini bilmez bazı uyanık insanlar, o oyunun firmasından izinsiz oyun çevirisi satıyor ve bu yaptıkları maalesef kanunen bir suçtur ve bu suça bir de ortak olmak, sanırsam ağır yaptırımlara sebep verecektir. Şimdi o forumda benim yer almam sizce ne kadar mantıklıdır?