Ekran Kartınızın Sınırlarını Zorlayın, FurMark

Merhaba sevgili okurlarımız, bildiğiniz üzere sistemlerimizin can damarı ve olmazsa olmazı ekran kartlarımız zamanla bakıma ihtiyaç duyabilir ve bunu sizlere oyunlarda FPS değerlerinizi düşürerek söyler aslında.

2.el olarak satın aldığınız bir kart var ise ya da uzun bir süredir bakım yapmadığınız bir karta sahip iseniz bu program tam olarak sizlere göre, FurMark ile ekran kartınızı tam yük ile çalıştırabilir ve onu stress testine sokabilirsiniz.

Ekran Kartınızı bu program ile sağlıklı bir şekilde test edebilmek için 15 dakika boyunca testin aktif calışması gerekir ve sistemde oluşan bir hata ya da çökmeler gözlemlenmelidir. 85 & 95 derece yukarısında bir sonuç alıyorsanız ekran kartınıza bakım yapma zamanı gelmiş diyebiliriz, bu sonuc modelden modele değişkenlik gösterebilir ve giriş seviyesi ekran kartlarında bu oran daha da düşük olabilir.

FurMark İndirmek için bağlantı

Programın Kullanımı oldukça basittir, Burn in test yazısına basmanız yeterlidir ve 15 Dakika sonra testi sonlandırabilirsiniz.

furmark-v1103-gui

Yukarıdaki görselde ekran kartınızı test sırasında takip edebileceğinizi gösterilmiştir, hatalı ve arızalı ekran kartlarını bu program sayesinde kolay bir şekilde test edebilirsiniz.

Bir başka yazıda görüşmek üzere.

1 Beğeni

HP servisi de bu programı kullanıyordu, servisten geldiğinde içinde buldum :slight_smile:

2 Beğeni

Gerçekten işini iyi yapan bir uygulama :slight_smile:

Furmak VRAM testi yapmaz pek, daha çok GPU’ya yükleniyor. Tam bir test için bunun yanında OCCT de kullanmak lazım.