Oyun Oynayanlara Hakaret Eden ''Gazeteci'' Zat

68 yaşındaki Engin Ardıç isimli şahıs radyo dinlemeyi güzelleyip video oyunu oynayanları aşağılıyor. Aklının almadığı konularda hemen hakarete başvurmaktan geri durmamış.

Oyun çılgınlığı ayyuka çıkmış.

Türkiye’de 32 milyon oyuncu var.

Bu işte 826 milyon dolar dönüyor.

Ne çok oyun sever insanlarmışız, " fotoğraf çekmeye ne çok meraklı insanlar " olduğumuz gibi.

Oyunlar bilgisayarda oynanıyor, fakat daha çok da cep telefonunda oynanıyor.

Yirmi birinci yüzyıl herkesin eline mükemmel bir oyuncak verdi. El kadar bir bilgisayar aslında. Bir tek yemek pişirmediği kalıyor.

Çocuklar ve ergenler oynuyorlar, ama yetişkinler de oynuyorlar, yaşlılar bile oynuyorlar.

Böylece Amerikan emperyalizminin " insanları dıngıllaştırma " projesi başarıya ulaşmış sayılır. ABD dünyayı kendine benzetti, kendi bönlüğünü bütün dünyaya sıvadı.

Yirmi birinci yüzyılda artık " ergenle yetişkin " arasında pek büyük bir fark kalmadı.

Reklamlarla iyiden iyiye sersemletilen insanlar arasında bir yandan " vasatlık ", öbür yandan " salaklık " yaygın. Eğitim düzeyi yerlerde sürünüyor, eh, zeka düzeyi de öyle.

Koltukta kalça büyütmeye yarayan bu cep telefonu oyunlarının bir kısmına bir de utanmadan " e-spor " diyorlar…

Oyunlarda iş " kurbağa kafası patlatmaktan " falan çıktı, çok daha karmaşıklaştı.

Oyunların çoğu savaş oyunu…

Tabii uzaylı canavarlar falan gibi birçok zırva da var.

Bu zırvalar bir yandan Amerikan sineması, öbür yandan yavaş yavaş televizyonu ele geçirmekte olan Netflix falan gibi şirketlerce körükleniyorlar.

Bir de " dizi çılgınlığı " tabii…

O kadar ki, altmışlı yıllarda seyrettiğiniz bir filmden söz ettiğinizde, gençler " o zamanlar filmleri kaç bölümde oynatıyorlardı " diye soruyorlar.

Hani " cep telefonu yokken ne yapıyordunuz " sorusu gibi.

Bir önceki kuşak da "televizyon yokken ne yapardınız " diye sorardı.

Radyo dinlerdik evladım.

Mal ergenlerin ve mal yetişkinlerin oynadıkları şu saçmalıklara bakınız:

Zula
Tactic Force
Mount and Blade
Conatium
Kafa Topu
Fun Race
Remnants of Naezith
Doughlings Invasion
Tartarus
Subway Surfers
My Talking Tom

diğer oyunları oynamadım ama bu iki oyun ne alaka Subway Surfers özellikle android kadar eski bir oyun çocukğumuzun eğlenceli oyunlarından biri. Mount and Blade ise kendine has tarzı olan ve başka hiçbir oyunun onun kalitesine yaklaşamadığı bir oyun.

bu yazı

2 Beğeni

oyun oynamam ama oynayanlara hakaret etmek akla zarar
gerçi daha gençken oynuyordum tabi ,yenebilmek için bir hafta uğraştığım oyun vardı :slight_smile:
hile yaptığımızda oldu tabi :)

2 Beğeni

Tıpkı tipik bir moruk gibi “Ameriganın oyunu bunlar” yaftasını yapıştırmadan durmamış. Sen kimsin ki milletin işine karışıyorsun? Çağımız teknoloji çağı. Ne yapacaktık? Sapan mı atacaktık? İp mi atlayacaktık ya da misket mi oynayacaktık? Ne bekliyorsun yani? Çağımıza ayak uyduramıyorsan o iğrenç dilini de al defol git bir zahmet. Ekmek kafalı uyuşuk bunak seni.
Burdan 20. yy da kalmış ihtiyarımızı tebrik ediyor, bir şeyi eleştirecekse adam akıllı eleştirmesini diliyorum. Ayrıca içimden binbir türlü akla hayale sığmayacak şekilde sövdüğümü de bilmesini istiyorum…

3 Beğeni

bu kısım benim gözümden kaçmış =D.

Geçenlerde bir filim izlerden adama biri soruyor bu düşünce bizim kültürümüzün çok dışında diye adam da şuanki kültür içinde bir öncekiler aynı şeyi demiştir diyordu değişim her nesilde var ama malesef bazı kesimler bunu hala inkar edip hakaret ediyor

1 Beğeni

Yazının haklılık payı var diyebilirim.

Bu zat 20. yüzyılda kalmışsa bile ilk yarısında kalmış. Onun ‘‘mal’’ akranları zamanında dünyanın en ünlü oyunlarından bazılarını üretmişlerdi.

2 Beğeni

Bu amariganın oyunu değil bizim oyunumuz

1 Beğeni