Samsung Galaxy Telefonlara Gelen Tuhaf Bildirim

Samsung Galaxy kullanıcıları bu sabah telefonlarına gelen tuhaf bir bildirimle neye uğradıklarını şaşırmasalar da bir nebze olsun şaşırdılar. Birçok kullanıcı, telefonlarına 1 ve altında yine bir adet 1 içerikli bir bildirim geldiğini aktarıyor (farkındayım, fazlasıyla bir var).

Peki bu bildirimin kaynağı ne?

Samsung, Find My Mobile uygulaması için kapalı olarak yaptığı testler sırasında bir hatanın meydana geldiğini ve kapalı test dahilinde kalması gereken bu esrarengiz bildirimin bu sebeple birçok Galaxy kullanıcısına ulaştığını aktarıyor. Find My Mobile uygulaması, Samsung kullanıcılarının internete bağlı olan telefonlarının yerini uzaktan tespit edebilmesi, içerisindeki verileri temizleyebilmesi gibi güvenlik eylemlerine imkan sağlayan bir uygulama.

1 Beğeni

Bir siber güvenlik uzmanı Twitter’da Samsung’a “senin yüzünden bütün şifrelerimi sıfırladım, boşa telaş yaptırdın” diye sövüyordu :smiley:

1 Beğeni

release modunda neden test yapmamalıyız

1 Beğeni

Bütün telefonlara bildirim göndermekte marifet. Sabah bildirimi görünce ben de birinin konumumu tespit ettiğini düşündüm, bu olayda bir sıkıntı var bence.

Ekleme: Sıkıntı olduğunu sonradan Samsung itiraf etmiş.

güzel kafa bulmuşlar :slight_smile:

1 Beğeni