Türk Telekom Kotalı Paketimi Nasıl Değiştirebilirim?

Merhaba, Türk Telekom’da şöyle bir sorunla karşılaştım; Geçtiğimiz yıl kampanyalı olarak kotasız paket için 53 lira ödüyordum. Ancak “kampanyam” bitince aynı paket için 90 küsür lira talep ettiler. Çok yüksek fiyat. TTNet teorik olarak kotayı kaldırmadı çünkü şu an kullandığım -zorunlu geçirildiğim- 75 liralık “Limitsiz” -Akıllı Paket: 24 Mbps’ye kadar FİBERNET (200GB Akıllı Paket) / Keyifli İnternet Kampanyası- paketin 200GB kotası var ve bu dolduğu zaman internet kesiliyor. Eskiden “AKN Dolunca” hız yavaşlatılıyordu… İSS’ler çok güzel yol buluyor. Bu yorumum da internet sayfalarında yerini bulsun. Belki ileride olur da İSS’lere tüketiciyi yanıltmaktan falan dava açılırsa dosyaya eklenir.Türk Telekom Online İşlem Merkezi 17-03-2020 13-13-56

neye istinaden bu pakete geçirdiniz diye bir sorsana ? Kampanya değişikliğini onaylamadığım halde işlem yapmışsınız, btk ya vereceğim diyin bakalım neler çıkacak altından ?

Ramazan Bey Merhaba,

Konu şöyle ilerledi; taahhütüm biteceği için ne yapmam gerektiğini sordum, TTNet müşteri temsilcisi bana 90 liralık taahhütlü paket önerdi. Ben de pahalı olduğunu söyledim ve daha ucuz paket seçenekleri sordum. Aralarından maalesef ki şu an bütçeme uygun tek seçenekti… Ya taahhütüm bitecek 150+ lira ödeyecektim ya da 75 liraya razı olacaktım…

yani sadece fiyatına bakarak, bilerek ve isteyerek kotalı paket seçtiniz öyle mi?

1 Beğeni

hayır tt ye hiç bir şey demeden işletmeci değişikliği yapıp (turknet netspeed millenicom vb) modemdeki kullanıcı adı şifreyi değişitirip devam edecektiniz. normalde ne alıp ne ödüyordunuz 53 tl demişsiniz ancak hız bilgisi yok ya da ben göremedim

Ramazan Bey, @toreador Gürkan Bey,

Haklısınız, detay vermemişim. Paketim Fibernet 50 GB, Erişim Hızım 24Mbps’ye kadar ve kotasızdı. Şu an yine 24 Mbps’ye kadar ama 200GB kotalı. Buradaki amacım ufak da olsa insanların haklarına sahip çıkması gerektiğini vurgulamak. AKN konusunu, İKH oluşumu ile tanıştığım zamandan beri takipteyim ve “Başaramazsınız!” diyenlerle uğraşan kişilerdenim. Hepimizin hayatında çalkantılı dönemler oluyor ve sağlık dışındaki konulara gerekli dikkati veremiyoruz. Bahsettiğim gibi, bana sunulan “çözümlerden” en uygununu seçmek durumundaydım. Ramazan Bey bu arada çözüm öneriniz için teşekkürler, ekran görüntüsü aldım, ileride bunu uygulayacağım. Modem bana ait nasıl olsa. Tekrar görüşmek üzere.

2 Beğeni

Bu pakete ne zaman geçtiniz?

Merhaba,

1 Mart 2020 tarihinde, telefon üzerinden işlem gerçekleştirdim.

Şu an 24 Mbps 200 GB kotalı tarifeye 75 TL mi ödüyorsunuz? Tarifenin sayfasını atabilirseniz iyi olur.

1 Beğeni

Evet, yalnız şu an dikkatimi çekti listede 12Mbps internet limitsiz 75lira. Bunun bana söylendiğini hatırlamıyorum. Bunu da TTNET ile görüşmeyi planlıyorum.

Tarifenin tek sayfasını bulamadım;
https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/sayfalar/keyifli-internet-kampanyasi.aspx

1 Beğeni

Aynı altyapı üzerinden alternatif işletmecilere geçmeyi düşünebilirsiniz. Henüz 17 gün geçmiş ve cayma bedeli olarak lehinize olan geçen süredeki indirimler alınır. Alternatiflerde cayma bedeli ödeyen kampanya varsa onu da ödemeden geçme imkanınız var.

3 Beğeni

İlginize teşekkür ediyorum.

İyi akşamlar dilerim.

1 Beğeni

Bence 76 lira vermek sorun oluşturmuyorsa şunu değerlendirebilirsiniz https://turk.net/baska-operatorden-gecis

3 Beğeni

Turknet için +1 benden, üstüne bir de arkadaşını getir kodu ile +1 ay da bedava kullannırsınız (ilk ay çift fatura gelir, 3 fatura sıfır tl + 120 tl ye kadar “cayma bedeli” nin 6 ay 20 tl indirim yaparlar)

1 Beğeni