Türk Telekom VoWiFi (Wi-Fi Arama) Özelliği Aktif Edildi

4,5G ülkemize geldiğinden beri diğer iki mobil operatörde var olan VoWiFi özelliğini nihayet Türk Telekom da aktif ediyor.

VoWiFi nedir?
Cep telefonunuz internete Wi-Fi ağından bağlı olduğunda mobil şebeke görüşmelerini Wi-Fi ağı üzerinden mobil şebekeye bağlıymış gibi yapılmasını sağlayan çok faydalı bir özelliktir.

Türk Telekom’da VoWiFi yi aktif etmek için ne yapmalıyım?
WIFI ARAMA yazarak 5555 e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

VoWiFi nin faydaları nedir?
• Mobil şebeke çekmiyorsa
Cep telefonu şebekesinin (4G, 3G, 2G) çekmediği bodrum kat gibi konumlarda internete bağlı bir Wi-Fi ağınız varsa Türk Telekom Mobil şebekesi üzerinden görüşmeleri yapmanızı sağlar. Mobil şebekeye bağlıymış gibi normal arama yapabilirsiniz ve numaranızı arayanlar size ulaşabilir. Görüşme ücretleri normalde kullandığınız gibi paket dakikalarından düşer, dakikanız yoksa arama yaptığınız yöne doğru tarifenizde belirtilen fiyattan ücretlendirilirsiniz.
• Yurt dışı avantajı
Yurtdışına çıktığınızda dünyanın neresinde olursanız olun internet olan bir Wi-Fi ağına bağlanıp VoWiFi ye dahil olduysanız (bundan emin olunuz) yurt içinde mobil şebekeye bağlanmış gibi aramalarınızı yapabilirsiniz ve numaranızdan sizi arayabilirler, ekstra bir ücret yansımaz.
• Pil tasarrufu ve daha az ışınım
Evinizde internete bağlı bir Wi-Fi var ise bu özelliği kullanarak mobil şebekeye Wi-Fi ağı üzerinden bağlı olacağınızdan güç tüketiminiz azalır ve pil tasarrufu yaparsınız. Wi-Fi kullanıldığından görüşme yaparken Wi-Fi haricinde ek olarak mobil şebeke elektromanyetik radyasyonuna maruz kalmazsınız.

Türk Telekom Mobil için desteklenen cihazların güncel listesi ve daha fazla bilgi için bağlantıya tıklayabilirsiniz

Turkcell için
http://www.turkcell.com.tr/servisler/hd-ses-ve-video-arama

Vodafone için

3 Beğeni