ASUS DSL-AX82U | AX5400 Gaming Modem ve Yönlendirici

Türk net, Milenicom , Türk Telekom ben de netspeed ama herkes Türk telekom alt yapısı kullanıyor

Altyapı TT olsa da internet çıkışları operatörlerin kendisine ait. Ping durumunu sizinle aynı yerde olan Netspeed kullanıcısına sormanız gerekiyor.

O halde yapmamı söylediğiniz bir ayar yok 3 gün uğraştım sonunda netspeed tt ye mail atacakmış fastpath için umarım ondan sonra biraz düzelme olur teşekkür ederim ilginiz için

Bir şey değil fakat müşteri hizmetlerinin size yanlış bilgilendirme yapması söz konusu. Fiber hatlarda fastpath olmaz, ADSL/VDSL hatlarda olur.

Emin misiniz Türk net de fastpath kullanıyoruz dedi fixnete de mail attım fastpath kullanıyoruz dedi

Eve kadar fiberde veya binaya kadar fiberde interleaved veya fastpath modları bulunmaz, altyapı cihazları ise şuanda aldığınız pakete kıyasla çok daha yüksek hız ile eşleşir, yüksek ping ise bir çok faktörden oluşabileceğinden sorunun kaynağının belirlenmesi uzun sürebilir.

Tabii ki, üstelik fiber bağlantı VDSL fast path ten 4-5 ms daha düşük pinge sahiptir.

O zaman ıss değişikliği yapmam gerekecek sanırım

@Drahmizm @rootnician son olarak bir şey soracağım
-200 mgbt dow 30 mgbt up ping 55
-100 mgbt dow 8 mgbt up ping 38
Hangisini tercih etmem daha doğru olur

388.x Yazılım tabanlı yeni bir beta sürümü mevcut, sürüm numarasına basarak indirebilirsiniz.

Sürüm: 9.0.0.4.388_20987

• WireGuard VPN sunucusu ve istemcisi desteklendi.

• VPN füzyonu desteklendi. Smart TV, Oyun konsolları gibi ağ cihazlarına VPN istemci yazılımını yüklemeden VPN bağlantısı kolayca sağlanabilir.

• Yeni cihaz bağlantı bildirimi desteklendi.

image

image

• ASUS router uygulamasında yeni aygıt bağlantısı teşhisi desteklendi.
  • Ailenizi veya arkadaşlarınızı VPN bağlantısına katılmaya kolayca davet etmeye yardımcı olan Instant Guard 2.0 desteklendi.

• Ebeveyn kontrolü ve ek ödül, esnek ayar için yeni zamanlayıcı.

• DSL sürücüsü A2pv6L047k.d28b sürümüne yükseltildi.

Yeni bir beta sürümü mevcut, sürüm numarasına basarak indirebilirsiniz.

Sürüm: 9.0.0.4.388_21184

• Kararlılık ayarındaki sorunun giderildi. DSL Sürücüsü: A2pv6L047k.d28b