En ekonomik iss operatörünüz?

Merhaba fiber hariç hangi iss’leri kullanıyosunuz? ekonomik ve müşteri hizmetleri iyi olanlar yazabilir mi?

1 Beğeni

yokmudur hiç örneğin turknet mileni gibirnet yada comnet vs.

1 Beğeni

ben Türknet kullanıyorum, verdiği hizmete oranla aldığı para bana ucuz ve uygun geliyor. Şuan 1000mbit hız alıyorum ve aylık 139 TL olarak anlaşma sağladık, bu süre zarfında cayma bedeli ve arkadaş indirimi ile faturalar şuan 85 tl olarak geliyor.

Kurulum için üçret almışlardı onu biraz sohbetten sonra bir şekilde iptal ettirdim ve verdikleri modem gerçekten güzel ama wi-fi 6 desteğinden yoksun.

Telefon ile upload ve download tarafında 600mbit hızlarını geçemedim ama iş kabloya gelince sınırlara dayanmak gerçekten çok kolay.

Türknet piyasadaki kuralları yeniden belirliyor ve oyunu kendi yönetiyor, diğer iss’lerin örnek alması ve zayıf yönlerini güçlendirmesi lazım.

Bundan önce Vodafone kullanıyordum ve tarifem bitince bana yeni fiyat 185 TL olarak belirtti, hız 50 mbit’e kadar diye bir kelime oyunu yapıyor ve 20mbit veriyordu.

1000 / 1000 Çapraz hızları almak gerçekten çok tuhaf ve yapabileceğin şeylerin sınırı olmadığını sana gösteriyor, telefon ile canlı oyun yayını yaparken aynı anda indirme yapabilir ve akıllı tv ile 4k içerik tüketirken sorun yaşamazsın.

1 Beğeni

Fiber hariç diyorsan geriye kablo ve DSL kalıyor. DSL olarak nereden alırsan al o yine Türk Telekom oluyor. Bölgende DSL altyapısı iyiyse fiyatına sana en uygun gelen operatörü tercih edebilirsin.

Ben Vodafone’nin engelliler için olan aboneliğini kullanıyorum. 64 Mbps için 72₺ alıyorlardı. Bundan iki veya üç yıl önce bu paketi kullanmaya başladım. Herhangi bir sözleşme yoktu ve hala bu aboneliğe 72₺ ödüyoruz. Yakın zamanda bu paketin fiyatlarını kontrol etmedim ama engelliler için Vodafone uygun duruyor. Genelde 100 Mbps hıza kadar çoğu operatör TT altyapısı kullanıyor. Bu yüzden fiyat olarak hepsi birbirine yakındır. Bunun dışında müşteri hizmetleri gibi durumlarda kullanıcı yorumlarına ve şikayetlerine bakmak gerekir. En azından Vodafone’de birilerine ulaşıp konuşabiliyorsun. Turknet için sanırım sadece e-mail yolu var. Yani 100 Mbps altı için hangisi uygun ise ona yönelmen -bütçen kısıtlıysa- mantıksız olmaz. Sadece bir sorun olduğunda yukarıda yazdığın operatörler uğraştırır ama “ucuz” olur. Eğer ben birilerini seçecek olsaydım. İlk seçimim Vodafone olurdu. 100 Mbps paket ilk 3 ay 131₺ sonraki 9 ay ise 262₺ olacak şekilde ödüyorsun. Eğer ortalamasını alırsan aylık 229₺ ödeme oluyor ve 12 aylık sözleşme var. Turknet’nin iyi yanı ise sözleşme olmaması, Netflix ve Steam gibi platformlarda “üstün bağlantı performansı” sunuyor olması fakat 100 Mbps için 249₺ ödemen gerekiyor.