Evrim gerçekse şimdiki maymunlar neden insan olmuyor?

Şimdi biraz klişe gibi olacak ama ben gerçekten anlamıyorum.

Evrim var deniyor. Evrimin olmadığını kanıtlayanlar da var, olduğunu kanıtlayanlar da var.

Ama benim kafama gerçekten takılıyor. Ben bu konuyu anlamıyorum. Evrim gerçekse şimdiki maymunlar nasıl insan olmuyor?

Şimdi şu şempanzeye bakıyorum. Evet aynı insan gibi görünüyor ama insanların bundan geldiğini düşününce beni bi gülme alıyor :stuck_out_tongue: Çok saçma diil mi sizce de? Böyle bi teori nasıl bilimsel olabilir ki?

1 Beğeni

Uzun soluklu bir cevap istersen “SAPİENS” kitabını oku ama şimdilik bir cevap istiyorsun kısaca söylüyorum biz maymun değiliz maymunlar çok uzaktan bir ortak noktamız var “dıdısının dıdısı” misali

Ama bu çok saçma. Evrim teorisi bizim maymun olduğumuzu söyler. Hepimiz maymundan geldiysek neden maymun var? Neden bunlar da insan olmamış? Olması gerekmez miydi?

Maymunu unut kaç bin yıl once ortak atamız varmış bunlar maymun değiliz biz maymun farklı bir ırk bunu Google’dan çok rahat öğrenebilirsin

1 Beğeni

Tüm canlılar zaman içinde evrim geçiriyor bunun farklı farklı teorileri var maymun bunlardan sadece bir tanesi evrim bir gerçek ama içindeki bazı teorilerin bir kısmı kanıtlanırken bazıları ise çürüyüp gitti. Henüz çürütülemeyen ama kesin şekilde de kanıtlanamayan kısımlar da var.

İnsan, primatlar takımının insansılar üst familyasına dahil olan büyük insansı maymunlar familyasından bir türdür ve bilimsel olarak “homo sapiens sapiens” şeklinde adlandırılır.

Bayağı şempanze, primatlar takımının insansılar üst familyasına dahil olan büyük insansı maymunlar familyasından bir türdür ve bilimsel olarak “pan troglodytes” şeklinde adlandırılır.

Vervet maymunu, primatlar takımının kuyruklu eski dünya maymunları üst familyasına dahil olan köpeksi maymunlar familyasından bir türdür ve bilimsel olarak “chlorocebus pygerythrus” şeklinde adlandırılır.

Üstte saydığım canlıların tümü memeliler sınıfına aittir. Bu sınıf ise kordalılar şubesindedir. Bu şubenin ait olduğu alem, hayvanlar alemi olarak adlandırılır.

Evrimsel süreci bir ağaç analojisiyle düşünebiliriz. İnsanlar, şempanzeler, vervet maymunları, goriller, orangutanlar ve diğer primatlar bu ağacın farklı dallarıdır. Bunlar, bu sürecin farklı “varış noktalarıdır” (süreç devam edecek ve bu noktalar artacaktır). “Şimdiki maymunlar neden insan olmuyor?” sorusu, “D100 karayolunu kullanarak vardığımız Bağcılar, neden Tuzla olmuyor?” sorusuyla benzerdir.

Yani öncelikle taksonomi nedir, onu öğrenmek lazım.

2 Beğeni

Şimdiki topraklar neden insan olmuyor?

Evrim teorisi bizim maymun geldiğimizi söylemiyor mu? Ben mi yanlış biliyorum? Evrimin en büyük anlaşılmazlığı bu bence. Bakıyorum bi sürü gelişmemiş maymun var ama hiçbirisi insan olmuyor. Kaç sene geçti hep maymunlar.

Arkadaşım… Toprak şimdi neden insan olsun? Sen şimdiki ışıklar neden cin olmuyor da dersin şimdi. Evrim teorisi bunu açıklayamıyor işte… Anlamıyorum bunu ben.

Sen gerekli araştırmaları yaptığına emin misin? Ufak bir araştırma YouTube’da bile bulabilirsin cevapları “Evrim Ağacı” kanalını öneririm.

1 Beğeni

Zaten gerekli araştırmaları yaptığım için bu soruyu soruyorum. Buna bi anlam yükleyemiyorum. Evrim sudan geldiğimizi de söylüyor. Şimdiki balıklar niye var o zaman?

en sıkıcı konulardan birisi oldu bu ve kimse bildiğinden şaşmadığına göre tartışmanın bir anlamı kalmadı

inançlılar için bu tür bir evrim yoktur ,olamaz
inançsızlar istediği gibi düşünebilir

ispat derseniz sadece kafadan bir şeyler söylenebilir ,hiç kimse milyarlar yıl önce olmuş bir şeyi bilemez ,bildiğini söyleyen uyduruyordur (bu kadar yıl öncesini ölçebilecek bir cihaz dünyada yoktur)

Bir şeyleri öğrenmek istiyorsanız doğru şekilde soruyu sorabilmelisiniz çünkü yanlış şekilde sorulmuş soruların cevapları hem düzgün olmaz hem öğrenilmek için sorulmuş olmaz. Soruyu sormadan önce de şu düşünce şeklini benimsemelisiniz. “Ağaçlar var olduğu için yağmur yağmıyor, yağmur yağdığı için ağaçlar var”.

Evrim bize canlılar sudan gelir demiyor, hiç araştırma yapmamışsınız.
Evrimin mekanizması bir bilince sahip değildir, sadece basit bir şekilde devam eder. Nesiller boyunca sürekli değişim olur ve bu genetik değişimler sonucu canlı hayatta kaldıkça ve neslini devam ettirebildiği sürece o canlının nesli değişe değişe aksi bir duruma kadar sürdürülmeye devam eder. Sistem bu kadar basittir ve sürekli gerçekleşir. bunun olmasını sağlayan bir kontrol mekanizması da yoktur.

2 Beğeni

Ancak kesin olan bir şey var o da mükemmel bir yapıya sahip olmamamız. Özellikle günümüzden örnek verecek olursak en önemli hayati durumlardan birisi olan en verimli yaşlarda çok yüksek oranda yaşanan apandisit sorunu. Cerrahi müdahale ile düzeltilmese pek çok nesil olmayacaktı. Bu sorununun bu şekilde düzeltilmesi DNA da sürekli bu sorununun bulunmasına neden oluyor bir de anlamak isteyene yaratılmadığını ispatlıyor.

1 Beğeni