Exxen aboneliği nasıl iptal edilir? [Abonelik iptali seçeneği kullanıcıların tepkisi sonucu eklendi]

Ücretli abonelik usulü çalışan bir platform olan Exxen’de hakça olması gereken bir seçenek olan abonelik iptal seçeneği bulunmuyordu. Açıldığı gün olan 1 Ocak’tan beri eklenmeyen bu özellik kullanıcıların yoğun tepkisi sonucunda eklendi.

Exxen aboneliği nasıl iptal edilir?

1. Exxen web sitesini açın: https://www.exxen.com/tr
  2. Exxen hesabınıza giriş yapın.
  3. “Hesap ve Ayarlar” kısmını açın.
  4. “Abonelik Bilgilerim” başlığının altında bulunan “Abonelik Durumu” yazısının hemen yanındaki “Üyeliğimi İptal Et” butonuna tıklayın ve aboneliğiniz bu şekilde iptal olmuş olacak.

Eğer aboneliğinizin iptal edilmediği kuşkunuz varsa ve aboneliğinizin yasal olarak iptal edilmeme şansının olup olmadığını merak ediyorsanız, bunlardan şu konuda bahsettim:

2 Beğeni

Hesabını benim gibi doğrudan silmiş olanlar ne yapacak? Bence silinmiş hesaplar da otomatik olarak iptal kabul edilsin. Görünen o ki Exxen bizi maillerle uğraştıracak.

1 Beğeni

Bu durumda aboneliği devam ettirmemeleri gerekir, bunu yapıyorlarsa ortada bir haksızlık olacaktır.

Bu kadar büyük sözlerle bu işe girişen, yıllardır televizyonda ve internette bulunan bir yapılanmanın insanları böylesi durumlarda bırakması düşündürücü.

1 Beğeni

Exxen, Abonelik Sözleşmeleri Yönetmeliği madde 22/1’de belirtilen feshetme hakkını üyelere geç sunmakla bir suç işlemiş oluyor. Burada bir kanunsuzluk olmuş. Feshetme hakkını en başından yapabilirlerdi. Şimdiyse iptal edilemeyen hesaplardan para çekmeye devam edecekler. Sesimizi duyacaklarını temenni ediyorum. Umarım düzeltirler. Tüketiciye güven vermeyen abonelikler devamlılığını sürdüremez.

1 Beğeni